Klasická masáž

Trápia vás bolesti svalov, kĺbov, chrbtice či stuhnutá šija s migrénami? Budíte sa každé ráno unavený a s nechuťou vyliezť z postele? Stáva sa pre vás sedenie v práci utrpením a neviete sa dočkať, kedy sa uložíte doma na gauč? Doprajte svojmu telu blahodarné účinky masáže!

 

Masáž celého tela

Vedeli ste, že masáž je najuznávanejším typom doplňujúcej liečby na celom svete? Zároveň je najstaršou a najúčinnejšou terapeutickou technikou. Používa sa jednak preventívne, alebo pri liečbe už existujúcich problémov. Overilo sa v praxi, že prekrvenie má účinok na metabolizmus, na pokožku, svaly, tiež nervy, krvné cievy a bunky.

 

Klasická masáž chrbta pre úľavu od bolesti aj od stresu

Dnešný život prináša civilizačné ochorenia, bolesťami chrbta trpia už aj deti. Práca prináša psychické a fyzické vyčerpanie, čo sa odráža na zdraví a vysoké percento ľudí má problémy s chrbticou a s bolesťami stuhnutých svalov. Preto je dôležité prekrviť svaly, uvoľniť spazmus a skrátené svaly. Masáž sa odporúča súbežne s rehabilitáciou, relaxačnými technikami a pohybom. Klasická celotelová masáž prináša uvoľnenie tela aj mysle. V Zdravo a Fit nekončí starostlivosť o vaše telo iba masážou!

 

Trigger point terapia

Každú masáž kombinujeme s uvoľnením „trigger pointov“.
 

Súkromné rehabilitačné centrum v Bratislave | Fyziocentrum

 

Trigger pointy

Väčšina ľudí vníma trigger pointy alias spúšťové body ako stuhnuté hrčky alebo uzlíky vo svaloch, ktoré môžu spôsobovať bolesť aj vo vzdialenejších miestach. Napríklad trigger point šijových svalov môže spôsobovať vyžarovanie bolesti do hlavy a spustiť migrénu.
Príznaky trigger pointov:

  • Pocit tuhosti postihnutého svalu
  • Oslabenie svalu
  • Bolesť vyžarujúca pri niektorých pohyboch
  • Vegetatívne zmeny v zóne vyžarujúcej bolesť (lokálne sčervenanie, potenie, husia koža)
  • Poruchy hĺbkovej citlivosti
  • Poruchy rovnováhy a závraty
  • Zmena aktivity motoneurónu a zvýšená dráždivosť
  • Horšia svalová koordinácia

Vyhľadávanie a odstraňovanie trigger pointov je súčasťou našich masáží. Využite šikovné ruky našich fyzioterapeutov a doprajte sebe a svojim známym blahodárne účinky masáže. Odmenou vám bude oslobodzujúci pocit ľahkosti a príjemný pocit vo vašom tele.

 

Zavolajte nám a radi Vám pomôžeme s výberom služby a rezerváciou termínu0910196016

39.00€