Bankovanie

Bankovanie a jeho moderná verzia - Integrované (dynamické) bankovanie - patria k najvyhľadávanejším procedúram v našom centre. Klasické bankovanie pomocou sklenených baniek patrí medzi tzv. tradičné prostriedky fyzioterapie. S obľubou sa používa už od čias stredoveku. Má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne. Bankovanie sa postupom času vyvíjalo a vylepšovalo.

 

Aké má bankovanie účinky?

V mieste umiestnenia banky na bankovania sa vytvárajú drobné modriny ktoré sa vstrebajú behom 2-7 dní. Intenzita modriny je ovplyvnená stavom ošetrovaných štruktúr a napovedá o hĺbke a rozsahu vášho problému. Vďaka tomu má už aj samotná terapia pomocou bankovania diagnostickú a výpovednú hodnotu.
Bankovanie je vhodné prakticky pre všetky vekové skupiny a väčšinu problémov pohybového aparátu. Okrem samotného uvoľnenie stuhnutých svalov napomáha zlepšeniu prekrvenia a výživy v postihnutej oblasti a má detoxikačné účinky. Vďaka tomu sa využíva aj s cieľom zlepšenia pruznosti pokožky, redukcie celulitídy alebo iných estetických a kozmetických cieľoch.

 

Čím je bankovanie výnimočné?

Výnimočnosť bankovania spočíva v rozsahu jeho účinku. Priaznivo vplýva na prekrvenie a regeneráciu pokožky, podkožia, svalov, fascií, zlepšuje kĺbovú pohyblivosť. Pozitívne vplýva aj na funkciu vnútorných orgánov a detoxikáciu tela. Napomáha zmierňovaniu niektorých foriem zápalu, znižovaniu bolestivosti, priaznivo vplýva na nervovú sústavu kardiovaskulárny systém a imunitu.

 

Pre koho je bankovanie vhodné?

Bankovanie je vhodné pre všetkých, ktorí pociťujú tuhosť a bolesť svalov. Je veľmi obľúbené nielen u športovcov, fyzicky pracujúcich ľudí ale aj ľudí so sedavým zamestnaním, ktorí sa cítia ubolení z práce za počítačom.

 

Súkromné rehabilitačné centrum v Bratislave | Fyziocentrum

Bankovanie a Integrované bankovanie sú vhodné pri:

 • Bolestiach pohybového aparátu a obmedzení pohyblivosti
 • Bolesti a zníženej pohyblivosti chrbtice
 • Stuhnutých a boľavých svaloch
 • Svalových spazmoch a skrátení svalu
 • Po úrazoch, zraneniach, operáciách a ako súčasť rehabilitačného plánu
 • Regenerácií po športovom výkone
 • Aktívnom životnom štýle
 • Pri zmierňovaní následkom jednostranného preťaženia a pre ľudí so sedavým zamestnaním
 • Odstraňovaní a korekcií svalových dysbalancií

 

Bankovanie neodporúčame pri:

 • Pri poraneniach a iných defektoch kože ako aj veľmi výrazných znamienkach v mieste plánovanej aplikácie
 • Pre ľudí s krehkými cievami, kŕčovými žilami a náchylnosťou na vznik modrín
 • Ľudí s onkologickými diagnózami, vysokým krvným tlakom a závažnejšími problémami kardiovaskulárneho aparátu, ľudí s cirhózou pečene alebo leukémiou
 • Ženy si silnou menštruáciou ani bankovanie v tehotenstve
 • Ľudí s akútnym infekčným, vírusovým či iným prebiehajúcim ochorením
 • Pri zvýšenej teplote a horúčke

 

Trvanie, cena a priebeh bankovania

Možnosť 1)
Ponúkame bankovanie v trvaní od 25 minút za 25 €, až po 75 minút za 54 €. Štandardná dĺžka bankovania je 50 minút a stojí 39 €. Terapia bankovaním prebieha v príjemnom harmonickom prostredí s relaxačnou hudbou a aromalampou, vďaka čomu budete od nás odchádzať ako znovuzrodený/á.

Možnosť 2)
Štandardná dĺžka bankovania je 50 minút a stojí 39 €. Ponúkame však aj kratšiu 25 minútovú formu v cene 25 € a dlhšiu 75 min v cene 54 €. Terapia bankovaním prebieha v príjemnom harmonickom prostredí s relaxačnou hudbou a aromalampou vďaka čomu budete od nás odchádzať ako znovuzrodený/á.

Naši terapeuti pracujú s dvoma formami bankovania. Prvou je klasické, ktoré odporúčame najmä ľuďom ktorí chcú relaxovať a zregenerovať svoje unavené telo. Integrované bankovanie odporúčame najmä fyzicky pracujúcim ľuďom a športovcom. Vybrať si môžete bankovanie chrbta, aj cielené bankovanie krčnej chrbtice. 

 

Súkromné rehabilitačné centrum v Bratislave | Fyziocentrum

Banky na bankovanie

Pri tradičnom (statickom) bankovaní používame sklenené banky. Terapeut zahrieva banky teplým vzduchom z plameňa, čím vytvára podtlak. Prisaje banku na miesto aplikácie, kde ju necháva pôsobiť. Pri odliepaní banky od pokožky vzniká ťah na zalepené štruktúry kože, podkožia, fascie a svaly. Ťah pôsobí na stuhnuté štruktúry uvoľňujúco a zlepšuje ich regeneráciu. V mieste aplikácie môžu ostať okrúhle modriny rôznej intenzity v závislosti od miery problému ošetrovaných tkanív. Pri pravidelnom opakovaní bankovania však dochádza k zlepšeniu stavu tkanív čo sa odráža aj v podobe redukcií vznikajúcich modrín. Pri regeneračnom bankovaní ako aj terapií sa zameriavame na bankovanie chrbta, krku, šije, stehien alebo bankovanie preťažených prsných svalov.

 

Vákuové banky

Integrované bankovanie spája princípy tradičného bankovania s naťahovaním stuhnutých svalov alebo rozhýbaním problémového segmentu. Využíva pritom predovšetkým vákuové banky vyrobené z odolného plastu. Pri integrovanom bankovaní sa na rozdiel od tradičného (statického) bankovania sa bankami aktívne pohybuje. Terapeut jemne ošetrí pokožku aby sa banky ľahšie kĺzali. Pomocou podltlaku prisaje banku ba problematické miesto, otáča ju alebo ťahá po pokožke. Pri ošetrovaní bolestivých kĺbov pomocou integrovaného bankovania terapeut prisaje banku na miesto aplikácie (napríklad rameno). Klient pohybuje ramenom podľa pokynov terapeuta vďaka čomu natiahne a uvoľní ďalšie dôležité svaly.

Bankovanie a integrované bankovanie sa výborne kombinujú s ďalšími druhmi manuálnej terapie ako sú klasická masáž, športová masáž, flossing alebo mäkké techniky. Naši terapeuti Vám ochotne poradia s výberom vhodnej kombinácie metód v závislosti od vášho problému. Bankovanie je vhodné pravidelne opakovať, aby mali postihnuté štruktúry dostatok času na regeneráciu. Preto sme pre Vás pripravili cenovo zvýhodnený balík 7 terapií, ku ktorým dostanete 1 terapiu zadarmo.

 

Naši špecialisti na bankovanie

Vo Fyziocentre dbáme na kvalitu služieb a preto ich môžu vykonávať iba špecializovaný terapeuti. V našom tíme to je Merita Mrvová, ktorá sa popri modernej západnej medicíne venuje aj alternatívnej a tradičnej čínskej medicíne. Vo svojej práci sa opiera o široký zásobník zručností z oblasti manuálnych techník, masáží a chiropraxiu. Pomôže vám s problémami pohybového aparátu, ale aj športovcom všetkých výkonnostných úrovní.

 

Zavolajte nám a radi Vám pomôžeme s výberom služby a rezerváciou termínu : 0910 196 016

39.00€