fbpx
8 CVIČENÍ PRE ZDRAVÝ CHRBÁT
Na základe 10 rokov skúseností s tréningom a terapiou našich klientov sme vybrali týchto 8 cvičení, ktoré patria k najčastejšie používaným cvičeniam v našej praxi. Začnite deň s našim jednoduchým cvičením, kde si vďaka 8 cvičeniam uvoľníme, precvičíme chrbticu a spevníme svaly za pár minút. Váš chrbát sa Vám odvďačí. Na tieto cvičenia nepotrebujete žiadne pomôcky ani zariadenia, vystačíme si s obyčajnou podložkou, ale dá sa aj bez nej.
Pre komplexnejšie riešenie vašich problémov navštívte naše Fyziocentrum, kde vykonáme podrobnú diagnostiku/vyšetrenie pohybového aparátu a vytvoríme efektívny plán pre vaše zdravie.

3 ZÁKLADNÉ CVIČENIA PRE VAŠU KRČNÚ CHRBTICU

Bolesti krčnej chrbtice patria k najčastejším problémom našich klientov. Okrem cielenej manuálnej terapie a cvičení na mieru, ktoré sú vybrané počas podrobného vyšetrenia nevyhnutne patra k terapii aj základné strečingové cvičenia a korekcia držania hlavy a krku. Práve preto sme tieto cvičania natočili pre vás video cvičení na krčnú chrbticu aj s jednoduchými no dôležitými pokynmi.
Zapnite si zvuk, pustite si video a cvičte s nami pre udržanie rozsahov pohybu a zdravia, (nielen) vašej krčnej chrbtice.
Maximalizujte zdravotné, ale aj estetické prínosy cvičenia a objednajte sa na podrobnú diagnostiku/vyšetrenie do nášho FyzioCentra.

EFEKTÍVNE UVOLNENIE BOLESTIVÝCH A STUHNUTÝCH SVALOV

Väčšina ľudí vníma trigger pointy alias spúšťacie body, ako stuhnuté hrčky alebo uzlíky vo svaloch, ktoré môžu spôsobovať bolesť aj vo vzdialenejších miestach. Napríklad trigger point v trapézových svaloch môže vytvárať prenesenú bolesť do hlavy a spustiť či zhoršiť migrénu, spúšťacie body v sedacích svaloch môžu vyžarovať bolesti do chrbta či kolena. Ich uvoľnenie je pritom jednoduché a s pomocou obyčajnej loptičky ho zvládnete aj doma. Stačí dodržať jednoduché zásady a metodiku, ktorú vás naučíme vo videu.
Ak sú problémy dlhotrvajúce alebo bolesť príliš veľká, rezervujte si termín v našom FyzioCentre, kde vás naučíme viac.

RÝCHLE A EFEKTÍVNE ROZCVIČENIE CELÉHO TELA

Cvičíte doma alebo vonku ale nie ste si istí svojou rozcvičkou? Zahrejte, ponaťahujte a rozhýbte sa s nami. Do našej rozcvičky sme vybrali batériu cvičení, ktoré sú zamerané tak, aby čo najlepšie pripravili vaše telo na akýkoľvek tréning. Cvičenia sú zoradené aj podľa náročnosti a komplexnosti a môžte ich postupne zaraďovať do vášho tréningového programu. Dôležitým aspektom je dynamické prevedenie a veľký rozsah pohybu, ktorý má za cieľ znížiť riziko zranenia a dokonca pomáha podať lepší výkon. Pre viac si neváhajte a rezervujte si termín v našom FyioCentre, kde opravíme chyby v technike cvičení a identifikujeme skrátené svaly či slabé miesta.

REZERVUJTE SI TERMÍN