fbpx

Liečba karpálneho tunelu vysokovýkonným fyzio laserom

Karpálny tunel je častým ochorením, ktoré postihuje mnohých ľudí, a to najmä tých, ktorí trávia veľa času pri počítači alebo vykonávajú opakované pohyby zápästia. Toto ochorenie, známe tiež ako syndróm karpálneho tunelu, je spôsobené stlačením mediánového nervu v zápästí, čo môže viesť k bolesti, brneniu, slabosti alebo necitlivosti v ruke a prstoch. Tradičné metódy liečby zahŕňajú nosenie ortéz, lieky proti bolesti, alebo v závažných prípadoch aj chirurgický zákrok. Avšak moderné fyzioterapeutické prístupy ponúkajú účinné alternatívy, medzi ktoré patrí aj využitie vysokovýkonného fyzio lasera.

Čo je to vysokovýkonný fyzio laser?

Vysokovýkonný fyzio laser je pokročilé zariadenie používané v fyzioterapii, ktoré vysielá koncentrované svetelné lúče pri vysokých výkonoch. Tieto lasery môžu rýchlo a presne dosiahnuť hlboké vrstvy tkaniva, čím efektívne znižujú bolesť a zápal a podporujú hojenie bez potreby invazívnych zákrokov.

 Mechanizmus účinku lasera na karpálny tunel

Laserová terapia pracuje na princípe fotobiomodulácie, pri ktorej svetlo emitované laserom stimuluje bunky a zlepšuje ich funkciu. Tento proces môže zlepšiť krvný obeh, redukovať zápal a stimulovať opravné procesy v nervových vláknach a okolitých mäkkých tkanivách. V prípade karpálneho tunelu môže laserová terapia efektívne zmierniť tlak na mediánový nerv tým, že znižuje zápal a podporuje regeneráciu poškodených tkanív.

Výhody liečby karpálneho tunelu fyzio laserom

1. Nerušivá a bezbolestná metóda
Liečba fyzio laserom je neinvazívna a bezbolestná, čo je výhodné pre pacientov, ktorí sa obávajú chirurgického zákroku alebo majú nízku toleranciu voči bolesti.

2. Rýchle účinky
Mnohí pacienti hlásia zlepšenie príznakov už po niekoľkých liečebných sedeniach, čo umožňuje rýchlejšie návraty do normálnej dennej aktivity.

3. Minimalizácia vedľajších účinkov
Na rozdiel od niektorých liekov proti bolesti a iných invazívnych metód, liečba fyzio laserom nemá zaznamenané závažné vedľajšie účinky, čo znižuje celkové zdravotné riziká pre pacientov.

4. Podpora dlhodobej regenerácie
Okrem bezprostrednej úľavy od bolesti, fyzio laser tiež podporuje dlhodobú regeneráciu tkanív, čo môže výrazne znižovať pravdepodobnosť recidívy ochorenia.

Aplikácia liečby v praxi

Vysokovýkonný laser predstavuje inovatívny prístup k liečbe karpálneho tunelu, ponúkajúci účinné, bezpečné a rýchle rozšírenie bežnej terapii. S našou expertnou starostlivosťou a najmodernejším vybavením Vám vo Fyzio Centre pomôžeme nájsť úľavu od bolesti a obnoviť plnú funkčnosť vašej ruky, aby ste mohli pokračovať v aktívnom a zdravom živote. Nezabúdajte však na to, že aj laserová terapia je vždy súčasťou komplexnej terapie vrátane podrobného vyšetrenia.

Vyberte si priamo online termín na terapiu fyzio laserom alebo nás kontaktujte telefonicky ohľadom komplexného vyšetrenia.